1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
  • Asociacija vienijanti finansų profesionalus
  • Organizacija, turinti didžiausią kompetenciją finansų srityje
  • Nenutrūkstamas profesinis ir asmeninis tobulėjimas
Asociacija vienijanti finansų profesionalus

Asociacija vienijanti finansų profesionalus

Organizacija, turinti didžiausią kompetenciją finansų srityje

Organizacija, turinti didžiausią kompetenciją finansų srityje

Nenutrūkstamas profesinis ir asmeninis tobulėjimas

Nenutrūkstamas profesinis ir asmeninis tobulėjimas

Previous
Next


Dešimt didžiausių dešimtmečio M&A sandorių Lietuvoje

DariusAntrajame šio tūkstantmečio dešimtmetyje (2010 m. – 2020 m.) Lietuvos M&A sandorių rinka matė ir šilto ir šalto: nuo didžiosios finansų krizės, parklupdžiusios ne vieną lietuvišką verslą, iki stipraus ekonomikos atsigavimo, pakirsto tik pasaulinės pandemijos realijų. Užsienio investuotojai aktyviai investavo į Lietuvos rinką, o sustiprėję lietuviški verslai ieškojo erdvės augimui už Lietuvos ribų. Štai dešimties didžiausių dešimtmečio M&A sandorių Lietuvoje, kurių vertės yra atskleistos, apžvalga.

Plačiau...

Lietuvos sandorių rinka dūzgia – pandemija prekybos verslais neparklupdė

maLietuvos verslų pirkimo–pardavimo rinkoje šiemet pirmąjį pusmetį buvo fiksuojamas net didesnis nei pernai sandorių sudarymo aktyvumas, tiesa, užklupus COVID-19, išnyko sandoriai milžinai. Rinkos dalyviai sako, kad kai kurie ženklai signalizuoja ir apie gana aktyvų antrąjį pusmetį.
Dalį verslo procesų šiemet paralyžiavusi COVID-19 pandemija Lietuvos įmonių susijungimų ir įsigijimų (angl. mergers and acquisitions, M&A) rinkos, regis, neparklupdė – per pirmąjį pusmetį šalyje sudaryti 63 didesni nei 300.000 Eur vertės M&A sandoriai, rodo Finansų analitikų asociacijos (FAA) surinkti ir VŽ pateikti duomenys.

Plačiau...

Kaip gelbėti asmeninius finansus nuo pandemijos pasekmių

pandemicPandemija. Mūsų situacija drastiškai pasikeitė, ekonominė ateitis neaiški ir daugelio veiksnių negalime kontroliuoti. Tačiau pasidavę baimei ir priėmę skubotus sprendimus, galime pridaryti sau finansinės žalos. Todėl svarbu sustoti ir duoti sau laiko blaiviai pagalvoti apie savo finansinę padėtį, susidaryti šeimos biudžetą. Šis straipsnis tiems, kurių pajamos ženkliai sumažėjo ir tiems, kurie nerimauja dėl pajamų ateityje.

Grynųjų paieškos: siūlo kalbėtis su tiekėjais, stabdyti dividendus

EK 2020Verslo žinių dienraštis kalbino FAA prezidentą Eladijų Kirijanovą aktualia visiems šiandien tema. Eladijus kreipiasi į kolegas su raginimu ieškoti sprendimų šiuo neįprastu laikotarpiu:

"Kolegos verslininkai (ir ne tik), kalbėkitės, tarkitės, derinkitės, ieškokite sprendimų drauge. Daugeliui yra ir bus sunku. Ypač smulkiam ir vidutiniam verslui. Ir supraskime, jei mes nemokėsime savo tiekėjams šiandien, neužilgo apvali žemė apsisusk ir poryt jau mūsų klientai atsisakys mokėti mums. Veiksmo ir atoveikio (trečiasis Niutono) dėsnis veikia ir versle."

Plačiau...

Lietuvos sandorių rinka: dar girdintis pernykštėms fanfaroms – neapibrėžtumo dozė

maLietuvos sandorių rinkoje pernai buvo viršyti visų laikų rekordai, o mūsų šalį atrado visame pasaulyje gerai žinomi vardai. Praėję metai – puikūs, tačiau sumaištis dėl koronaviruso įneša neapibrėžtumo dėl šių metų – nors apie rinkos sustojimą dar nekalbama, realu, kad potencialūs pirkėjai norės bent jau persiderėti anksčiau pasiūlytą kainą.

Lietuvos sandorių rinka praėjusiais metais gyveno kaip niekada gerai – paskelbta apie 148 bent 100.000 Eur vertės įmonių įsigijimo ir susijungimo sandorius (angl. mergers & acquisitions, M&A) – 45% daugiau nei pernai (102). Be to, pagal sandorių skaičių pernai buvo viršytas ankstesnis visų laikų rekordas, pasiektas 2014 m., kai sandorių buvo 112, rodo Finansų analitikų asociacijos (FAA) VŽ pateikti duomenys.

Plačiau...

Nacionalinis ekonomikos egzaminas

Nacionalinis ekonomikos egzaminas

Unikali iniciatyva skirta kiekvienam, norinčiam pasitikrinti ekonomikos žinias ir geriau ją suprasti. Trečią kartą organizuojamas Nacionalinis ekonomikos egzaminas provokuoja mąstyti ir kviečia pastebėti, kiek daug ekonomikos yra mūsų kasdienybėje.

Nacionalinis ekonomikos egzaminas vyks kovo 25 dieną, nuo 10 iki 20 valandos, Pasaulinės vaikų finansinio švietimo savaitės metu.

Laikymas vyks internete – www.ekonomikosegzaminas.lt registracija jau prasidėjo – www.ekonomikosegzaminas.lt/registracija

Plačiau...

Koučingas organizacijoje

AKas yra lyderis ir kaip kouchingas padeda pasiekti rezultatų? Štai tokiu klausimu buvo pradėta Finansų analitikų asociacijos (FAA) diskusija apie koučingo naudą organizacijoms ir lyderiams.

Plačiau...

Pensijų anuitetai - įžvalgos iš diskusijos

Daiva GerulyteNorint užtikrinti skaidrų ir finansiškai tvarų pensijų anuiteto fondo funkcionavimą, reikia nepriklausomo ir kompetentingo ekspertų komiteto. Tokią pagrindinę mintį išsinešėme iš 2019 m. spalio pabaigoje Finansų analitikų asociacijos (FAA) diskusijos apie pensijų anuitetus, kur FAA nariai turėjo galimybę susipažinti su pensijų anuiteto fondo kūrimo procesu. Daiva Gerulytė, VSDF valdybos Pensijų anuiteto skyriaus vadovė, pasidalino informacija kaip veiks sistema, kaip bus užtikrinta, kad ji būtų apolitiška. Dėkui Daivai už pasidalintas žinias, kaip nustatoma pensijų anuiteto kaina, kaip bus valdomas pensijų anuitetų fondas.

Plačiau...

Naujausi FAA narių straipsniai

MVjurateAsociacija džiaugiasi savo narių aktyvumu, pasisakant aktualiomis temomis žiniasklaidoje.

Žurnale "Valstybė" skaitykite FAA valdybos nario Mindaugo Vaičiulio straipsnį apie #investech lemiančius pokyčius. O štai FAA narė Jūratė Majauskienė kas mėnesį apžvelgia mėnesio sandorius rubrikoje portalo vz.lt rubrikoje "Mėnesio sandoris".

Plačiau...

Bręsta proveržis darbdaviams prisidedant prie darbuotojų kaupimo pensijai

MVVŽ cituoja FAA valdybos narį Mindaugą Vaičiulį straipsnyje apie darbuotojų motyvavimą kaupiant pensijai. Tikimasi, kad atsiradęs mokestinis aiškuma populiarins darbdavių įmokas į darbuotojų pensijų sąskaitas. Mindaugas straipsnyje atkreipia dėmesį į mokesčių ir išlaidų svarbą ilgalaikiame pensijų kaupime, pabrėždamas, kad investicijų grąža nėra garantuota, bet sumokėtus mokesčius prarasime garantuotai. „Paprastai galime tikėtis, kad pensijų fondų mokesčiai bus vidutiniškai mažesni nei gyvybės draudimo investicinių produktų. Skaičiuojant investicinio gyvybės draudimo mokesčius, reikia įtraukti ne tik tiesioginius mokesčius, sumokamus draudimo bendrovei, bet ir pasirinktos
investicinės krypties valdytojo mokesčius, kurie slepiasi krypties vieneto vertėje", – cituojamas M. Vaičiulis.

Plačiau...

Kontaktai

Finansų analitikų asociacija
Tel.: +370 687 13319
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.