1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
  • Asociacija vienijanti finansų profesionalus
  • Organizacija, turinti didžiausią kompetenciją finansų srityje
  • Nenutrūkstamas profesinis ir asmeninis tobulėjimas
Asociacija vienijanti finansų profesionalus

Asociacija vienijanti finansų profesionalus

Organizacija, turinti didžiausią kompetenciją finansų srityje

Organizacija, turinti didžiausią kompetenciją finansų srityje

Nenutrūkstamas profesinis ir asmeninis tobulėjimas

Nenutrūkstamas profesinis ir asmeninis tobulėjimas

Previous
Next


Lietuvos sandorių rinka: dar girdintis pernykštėms fanfaroms – neapibrėžtumo dozė

maLietuvos sandorių rinkoje pernai buvo viršyti visų laikų rekordai, o mūsų šalį atrado visame pasaulyje gerai žinomi vardai. Praėję metai – puikūs, tačiau sumaištis dėl koronaviruso įneša neapibrėžtumo dėl šių metų – nors apie rinkos sustojimą dar nekalbama, realu, kad potencialūs pirkėjai norės bent jau persiderėti anksčiau pasiūlytą kainą.

Lietuvos sandorių rinka praėjusiais metais gyveno kaip niekada gerai – paskelbta apie 148 bent 100.000 Eur vertės įmonių įsigijimo ir susijungimo sandorius (angl. mergers & acquisitions, M&A) – 45% daugiau nei pernai (102). Be to, pagal sandorių skaičių pernai buvo viršytas ankstesnis visų laikų rekordas, pasiektas 2014 m., kai sandorių buvo 112, rodo Finansų analitikų asociacijos (FAA) VŽ pateikti duomenys.

Kaip ir ankstesniais metais, M&A rinką pernai labiausiai maitino vietos sandoriai – tokie sandoriai, kai abi sandorio pusės buvo Lietuvos įmonės, sudarė 61% visų sandorių. Mažiau nei trečdalį (30%) rinkos sandorių sugeneravo užsienio investuotojų įsigijimai Lietuvoje, o mažiau nei dešimtadalį (9%) – Lietuvos investuotojų įsigijimai užsienyje.

„Karščiausias" sektorius pernai buvo paslaugų (28 sandoriai), kuris aktyviausio sektoriaus vardą paveržė iš gamybos sektoriaus, pirmavusio 2018-aisiais (tada sudarytas 21 sandoris). Pernai verslai aktyviai perleisti ir IT, gamybos sektoriuose, juose sudaryta atitinkamai 25 ir 23 sandoriai.

Plačiau skaitykite VŽ tinklapyje.

Detali sandorių lentelė.

Atgal

Kontaktai

Finansų analitikų asociacija
Tel.: +370 687 13319
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.