1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
  • Asociacija vienijanti finansų profesionalus
  • Organizacija, turinti didžiausią kompetenciją finansų srityje
  • Nenutrūkstamas profesinis ir asmeninis tobulėjimas
Asociacija vienijanti finansų profesionalus

Asociacija vienijanti finansų profesionalus

Organizacija, turinti didžiausią kompetenciją finansų srityje

Organizacija, turinti didžiausią kompetenciją finansų srityje

Nenutrūkstamas profesinis ir asmeninis tobulėjimas

Nenutrūkstamas profesinis ir asmeninis tobulėjimas

Previous
Next


Sandorių rinkoje verda gyvenimas – parduotų verslų skaičius viršijo 100

jurateLietuvos įmonių įsigijimų rinka pernai buvo itin gyvybinga ir aktyvi, o ūpas pirkti ar parduoti verslus, regis, neblės ir šiemet. Specialistai išskiria aktyviausius sektorius, pirkėjus ir tendencijas, kurios bus aktualiausios rinkai 2019-aisiais.


Lietuvos įmonių įsigijimų ir susijungimų rinkoje (angl. mergers and acquisitions, M&A) pernai sudaryti 102 didesnės nei 100.000 Eur vertės sandoriai – 16% daugiau nei 2017 m., kai buvo sudaryti 88 tokie sandoriai, ir daugiausia per pastaruosius ketverius metus. Tiesa, 2014 m. pasiekto sandorių skaičiaus rekordo, kai buvo sudaryta 112 sandorių, pranokti nepavyko, rodo Finansų analitikų asociacijos VŽ pateikti duomenys.
Kaip ir 2017-aisiais, aktyviausi pernai buvo gamybos, paslaugų, prekybos ir IT sektoriai, kuriuose sandorių skaičius buvo dviženklis.
Finansiniai investuotojai, siekiantys iš investicijos per apibrėžtą laiką uždirbti tam tikrą grąžą, pernai įvykdė 14 įsigijimų, o 8-ias turėtas investicijas pardavė.
Pirkėjų geografija pernai grįžo į įprastinę struktūrą, vyravusią ankstesniais metais: beveik du trečdaliai pernai vykusių sandorių buvo vadinamieji vidiniai, kai Lietuvos investuotojai pirko lietuviškas įmones.

Jūratė Majauskienė, FAA narė, komentuoja, kad šiemet, kaip ir pernai, ne mažiau kaip pusė visų sandorių Lietuvoje bus sudaryta prekybos, paslaugų ir gamybos sektoriuose. Šiemet, tikėtina, sandorių turėtų pažirti ir technologijų, infrastruktūros sektoriuose.
„Per 2018–2019 m. įsteigtas ne vienas specializuotas fondas, skirtas investicijoms į technologijų įmones: „Practica Venture Capital II", „BaltCap" ir Japonijos fondų valdytojo „JBIC IG Partners" sudėtingų technologijų fondas, „Open Circle Capital", „Iron Wolf Capital", „Ko-investicinis fondas I". Bendra jų pritraukta suma, skelbiama, sieks per 200 mln. Eur. Pirmosios investicijos padarytos dar 2018 m., o šiemet, tikimasi, šie fondai įsibėgės sudarydami investicijų sutartis", – sako p. Majauskienė.

Plačiau VŽ portale.

2018 m. Lietuvos įsigijimo sandoriai

Atgal

Kontaktai

Finansų analitikų asociacija
Tel.: +370 687 13319
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.